Wpisy z tagiem: konkurs

poniedziałek, 21 stycznia 2013
Sikoreczka
A oto moje pierwsze ptasie dzieło, prototyp, matka wszystkich przyszłych ptaków - sikorka modra!
Dziś mogę ją już opublikować, wcześniej została "zamrożona" konkursowo dla Turkusowego hamaku :) Ale jest już po rozstrzygnięciu i mogę ją pokazać :) Jest mi przy tym niezmiernie miło, że spodobała się tak wielu osobom. Dziękuję wszystkim, którzy oddali na sikorkę swój głos (a konkurencja była potężna, jak zwykle zresztą:)


Sikorki to takie ptaszki, które zawsze kręciły się koło naszego domu, dokarmiane zimą, przylatywały latem wyjadać robaki z drzewek owocowych. Kiedy brakowało świeżego ziarna słonecznika w karmniku, albo kończyła się słoninka, podlatywały do okien i dzióbkami stukały w szyby. Jako dziecko mogłam godzinami obserwować ich podchody. Zresztą teraz też lubię się przyglądać, jak podlatują, chwytają ziarenko i lecą na gałązkę schrupać zdobycz, a potem po następne. No chyba, że w tym czasie w "stołówce" rozsiądzie się grubodziób i nie będzie nikogo dopuszczał. Ale i jemu mogą podkraść co nieco spod dzioba te zwinne ptaszki. Sikorki modre są rzadziej widywane, ale mimo, że drobniejsze nie da się je przeoczyć. Mają wiele uroku.
Żałuję, że mieszkam teraz przy ruchliwej ulicy, bez możliwości zawieszenia karmnika za oknem. Za to, jak tylko jadę na wieś mogę je obserwować, obserwować i obserwować :)
| < Styczeń 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zakładki:
o mnie
Słodkości rozdają!!
A tu blogi moje inne
Biżu
Czytelnia obrazków
Decu
Dizajnersko
Dom i okolice
Filcowe cuda
Haft krzyżykowy i reszta
Kulinaria
Lalkowo
Maszyną i igłą
Mini świat
Po angielsku
Po przyjacielsku
Po rosyjsku
Różne różności
Scrapki
Sklepiki z marzeniami
Szydełkowe
Wieża Babel


MAIL


"MÓJ" WROCŁAW


RYSUJĘ SZKICUJĘ BLOGUJĘ

WYMIANKI W KTÓRYCH UCZESTNICZĘ/YŁAM